Manufacturer No:CMEJ-0415-42-LP
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 4 mm electret condenser omnidirectional Long Pin 2 Vdc 42 dB sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Diameter: | 4 mm |
| Depth: | 1.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-0415-42-LP |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
FG-23329-D65
Brand:Knowles

MP23DB02MMTR
Brand:STMicroelectronics

CMEJ-0627-42-SP
Brand:CUI Devices

CMEJ-0415-42-LP
Brand:CUI Devices

ICS-40310
Brand:TDK InvenSense

FB-BW-30335-000
Brand:Knowles

WP-23502-000
Brand:Knowles

CMR-2747PB-A
Brand:CUI Devices

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles

NR-25994-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






