Manufacturer No:CMC-6050-40L100
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc microphone 6mm wire leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 40 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC-6050 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
ICS-40300
Brand:TDK InvenSense

CMM-3729AB-38308-TR
Brand:CUI Devices

CMA-4544PF-W
Brand:CUI Devices

CMC-3015-44L100
Brand:CUI Devices
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

CMC-4013-2-SMT-TR
Brand:CUI Devices

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles

CMC-9745-130T
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






