Manufacturer No:CMC-2742WBL-25L
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones Microphones
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 Ohms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | IP57 |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 2.7 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Frequency: | 20 kHz |
| Packaging: | Bag |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC-2742 |
| other: | 1800 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.024692 oz |
HOT
IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

BJ-28411-000
Brand:Knowles

CMEJ-0627-42-SP
Brand:CUI Devices

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles

NR-25994-000
Brand:Knowles

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices
SPK0641HT4H-1
Brand:Knowles

BJ-28471-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






