Manufacturer No:CMA-6542TF-K
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones Microphones
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 1.5 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 9.7 mm |
| Depth: | 6.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 1.5 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Frequency: | 20 kHz |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
HOT
CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

IMP23ABSUTR
Brand:STMicroelectronics

INMP621ACEZ-R7
Brand:TDK InvenSense

CMC-6027-24L100
Brand:CUI Devices

EK-23024-C36
Brand:Knowles

CME-1538-100LB
Brand:CUI Devices

ICS-40730
Brand:TDK InvenSense

CMEJ-4618-42-L177
Brand:CUI Devices

MP23DB01HPTR
Brand:STMicroelectronics

EK-23027-C36
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






