Manufacturer No:WLC1150-68LQXQ
Manufacturer:Infineon
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 4.5 V to 24 V |
| Output Voltage: | 1.8 V |
| Output Power: | 50 W |
| Operating Supply Voltage: | 20 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-68 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| other: | 520 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | SP005742475 |
HOT760308111
Brand:Wurth Elektronik

WT505090-20K2-A10-G
Brand:TDK

WR111180-49F5-G
Brand:TDK

IWTX50R0DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

146179-8021
Brand:Molex
760308101311
Brand:Wurth Elektronik
PCA9430HKZ
Brand:NXP Semiconductors
760308104119
Brand:Wurth Elektronik

BQ51020YFPR
Brand:Texas Instruments
760308101219
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






