Manufacturer No:LTC4124EV#TRMPBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs 100mA Wireless Li-Ion Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receiver |
| Input Voltage Range: | 3.3 V to 5.5 V |
| Output Voltage: | 4 V 4.1 V 4.2 V 4.35 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 120 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFN-12 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Battery Type: | Li-lon |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | LTC4124 |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.065962 oz |
HOT
LTC4125EUFD#PBF
Brand:Analog Devices

WTM905525-12F2-12V-G
Brand:TDK
PCA9430HKZ
Brand:NXP Semiconductors

STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics
P9235A-RBNDGI8
Brand:Renesas Electronics

WR424245-13K2-G
Brand:TDK

BQ51025YFPT
Brand:Texas Instruments

WRSR-11R0K-16
Brand:Bel Signal Transformer

STWLC68JRH
Brand:STMicroelectronics
760308101217
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






