Manufacturer No:WLC1115-68LQXQ
Manufacturer:Infineon
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs WiCG1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 4.5 V to 24 V |
| Output Power: | 15 W |
| Operating Supply Current: | 87 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-68 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| other: | 520 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | SP005742435 |
HOT
WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer

WT1005690-12F2-A6-G1
Brand:TDK

BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments
RWC5050AK060-500
Brand:Laird Performance Materials
760308102210
Brand:Wurth Elektronik
760308101219
Brand:Wurth Elektronik

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices

BQ51003YFPR
Brand:Texas Instruments
760308103109
Brand:Wurth Elektronik

WRSR-12R0K-13
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






