Manufacturer No:BQ51051BYFPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Li-Ion Chrgr Rceiver Int Wireless Pwr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 4.35 V |
| Output Current: | 1.5 A |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 10 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | DSBGA-28 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51051B |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.000205 oz |
HOT760308104119
Brand:Wurth Elektronik

P9221-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics
760308101103
Brand:Wurth Elektronik
PCA9430HKZ
Brand:NXP Semiconductors

BQ51013ARHLR
Brand:Texas Instruments

WRSC-7R2K-32
Brand:Bel Signal Transformer
WMRR124F-2
Brand:Pulse Electronics

P9222-RAZGI8
Brand:Renesas Electronics

WR483265-15F5-G
Brand:TDK
760308101217
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






