Manufacturer No:IWTX5555DEEB100KF1
Manufacturer:Vishay
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Transmitter 10uH 10% 6A Qi Compliant
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Inductance: | 10 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 80 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 55 mm |
| Width: | 55 mm |
| Height: | 4.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Current Rating: | 6 A |
| Lead Length: | 47 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Shape: | Square |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
HOT
WR424245-13K2-G
Brand:TDK

BQ51013ARHLR
Brand:Texas Instruments

WT505090-10F2-A11-G1
Brand:TDK

WCT38466-N0E0SST101
Brand:TDK

WRSR-12R0K-13
Brand:Bel Signal Transformer

IWAS3010AZEB130KF1
Brand:Vishay / Dale

WT151512-22F2-ID
Brand:TDK
760308101214
Brand:Wurth Elektronik

WR303050-15F5-G
Brand:TDK
760308105214
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






