Manufacturer No:IWTX55R0DZEB8R9KF1
Manufacturer:Vishay
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Transmitter 8.9uH 6A Qi Compliant
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Inductance: | 8.9 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 55 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 55 mm |
| Width: | 55 mm |
| Height: | 4 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Current Rating: | 6 A |
| Lead Length: | 18 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Shape: | Round |
| other: | 360 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
HOT
146179-0001
Brand:Molex

STWLC68JRH
Brand:STMicroelectronics
760308101220
Brand:Wurth Elektronik

DFR0712
Brand:DFRobot

BQ51051BYFPR
Brand:Texas Instruments

WRSC-7R2K-32
Brand:Bel Signal Transformer

146179-8001
Brand:Molex
MWPR1516CFM
Brand:NXP Semiconductors

WR282840-37K2-LR3
Brand:TDK

WRSC-26R0K-11
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






