Manufacturer No:760308101311
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transmitter 5.8uH 21A 14mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 5.8 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 14 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 70 mm |
| Height: | 8.5 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Current Rating: | 21 A |
| Lead Length: | 40 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 13 MHz |
| Shape: | Round |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Unit Weight: | 3.104109 oz |
HOT
IWAS4832ABEB110JF1
Brand:Vishay / Dale

IWTX5555DEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale

IWTX55R0DZEB8R9KF1
Brand:Vishay / Dale
760308104119
Brand:Wurth Elektronik

P9222-RAZGI8
Brand:Renesas Electronics
MWPR1516CFM
Brand:NXP Semiconductors

WT505090-10K2-A11-G
Brand:TDK

BQ51050BRHLT
Brand:Texas Instruments

STWLC68JRH
Brand:STMicroelectronics

BQ51020YFPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






