Manufacturer No:760308101411
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transmitter 6.3uH 7.5A 48mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 6.3 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 48 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 50 mm |
| Height: | 2.8 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Current Rating: | 7.5 A |
| Lead Length: | 38 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 20 MHz |
| Shape: | Round |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Unit Weight: | 0.257500 oz |
HOT760308101220
Brand:Wurth Elektronik

BQ50002ARHBR
Brand:Texas Instruments

BQ51051BRHLR
Brand:Texas Instruments
760308105214
Brand:Wurth Elektronik

WR301025-19M8-G
Brand:TDK

WTM905525-12F2-12V-G
Brand:TDK

WRM483265-10F5-12V-G
Brand:TDK

BP3622
Brand:ROHM Semiconductor

NXQ1TXH5/101J
Brand:NXP Semiconductors

BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






