Manufacturer No:760308101208A
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Receiver Qi 18uH 0.7A 0.5Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 18 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 650 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 18 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Diameter: | 10.3 mm |
| Height: | 1.68 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 24 MHz |
| other: | 360 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.132277 oz |
HOTP9225-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics

STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics

WRSR-12R0K-13
Brand:Bel Signal Transformer

WLC1115-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments

WT1005690-12F2-A6-G1
Brand:TDK
760308101220
Brand:Wurth Elektronik

WCT38466-N0E0SST101
Brand:TDK

WR483265-13F5-G
Brand:TDK

BQ51050BYFPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






