Manufacturer No:MWCT1012VLF
Manufacturer:NXP
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs 32bit64k Flash2kB FlexMemory
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 5 V to 24 V |
| Output Voltage: | 4 V |
| Output Current: | 20 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Operating Supply Current: | 1.8 mA 19 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | MWCT1x1x |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | 935374228557 |
| Unit Weight: | 0.015923 oz |
HOT
DFR0712
Brand:DFRobot

WR301025-19M8-G
Brand:TDK

LTC4125EUFD#PBF
Brand:Analog Devices
MWPR1516CFM
Brand:NXP Semiconductors

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices

WLC1115-68LQXQT
Brand:Infineon Technologies
760308101208A
Brand:Wurth Elektronik

IWTX5050DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

WRSR-11R0K-16
Brand:Bel Signal Transformer

BQ51221YFPT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






