Manufacturer No:IWTX5050CZEB6R3KF1
Manufacturer:Vishay
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Transmitter 6.3uH 5A Qi Compliant
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Inductance: | 6.3 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 45 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 50 mm |
| Width: | 50 mm |
| Height: | 3 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Current Rating: | 5 A |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Shape: | Round |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
| Unit Weight: | 1.714121 oz |
HOT
BP3621
Brand:ROHM Semiconductor

WR303050-12F5-ID
Brand:TDK
760308103102
Brand:Wurth Elektronik

WRSC-7R2K-32
Brand:Bel Signal Transformer
760308111
Brand:Wurth Elektronik

WR111180-49F5-G
Brand:TDK

BQ51050BYFPR
Brand:Texas Instruments
760308101311
Brand:Wurth Elektronik

WR424245-13K2-G
Brand:TDK

WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






