Manufacturer No:SEN0311
Manufacturer:DFRobot
Type:
Description:Proximity Sensors A02YYUW Waterproof Ultrasonic Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 3 cm to 450 cm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Output Configuration: | Digital |
| Brand: | DFRobot |
| Height: | 12.5 mm |
| Length: | 63.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 15 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Width: | 29.6 mm |
| Unit Weight: | 2.171906 oz |
HOT
59145-511
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-05-2000-WC68
Brand:CUI Devices

E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0313
Brand:DFRobot

RBS301-DWS-US
Brand:MultiTech

SS-430L-W
Brand:KEMET

SEN0311
Brand:DFRobot

59065-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59085-040
Brand:Littelfuse

TL-W3MC1-R
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






