Manufacturer No:59025-1-S-05-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors NO 12-18AT 1m TIN 59025 Firecracker
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 7.9 mm |
| Mounting Style: | Wire |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 6.22 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Firecracker reed sensor |
| Length: | 25.4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59025 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 250 V |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 0.386391 oz |
HOT
CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

SS-430L-BK
Brand:KEMET

VCNL4020X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

SEN0381
Brand:DFRobot

SI1153-AB9X-GM
Brand:Silicon Labs

112FW12-4
Brand:Honeywell

E2EW-QX12C118-M1
Brand:Omron Automation and Safety

59150-2-V-05-A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






