Manufacturer No:59150-2-V-05-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors NO 27-33AT 1m TIN Flange Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 9 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 28.57 mm x 19.05 mm x 6.35 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Flange mount sensor |
| Height: | 6.35 mm |
| Length: | 28.57 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 400 mA |
| Operating Supply Voltage: | 265 VAC 300 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59150 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 19.05 mm |
| Unit Weight: | 0.504594 oz |
HOT
PL-Q873-02
Brand:KEMET

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

MTCH101-I/OT
Brand:Microchip Technology

E2EW-X22B1T30-M1
Brand:Omron Automation and Safety

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

2702975
Brand:Phoenix Contact

SX9210ICSTRT
Brand:Semtech

CA30CLN25CP
Brand:Carlo Gavazzi

59085-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-05-2000-WC68
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






