Manufacturer No:59135-1-U-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors 59135-1-U-02-A SENS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 15.8 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 28.57 mm x 19.05 mm x 6.35 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | High temperature flange mount |
| Height: | 6.35 mm |
| Length: | 28.57 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59135 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 19.05 mm |
| Unit Weight: | 0.443041 oz |
HOT
CUSA-TR50-05-2000-WC68
Brand:CUI Devices

TL-Q5MC2
Brand:Omron Automation and Safety

59010-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2K-L13MC1
Brand:Omron Automation and Safety

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

E4C-DS30
Brand:Omron Automation and Safety

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

120253-0143
Brand:Molex / Contrinex

MTCH101-I/OT
Brand:Microchip Technology

112FW12-4
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






