Manufacturer No:59155-1-S-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Capacitive |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 3 mm |
| Length: | 12.7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 51955/51956 Flange Mount Series |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 9 mm |
HOT
MTCH101-I/OT
Brand:Microchip Technology

LGCTA3CA01-000
Brand:Honeywell

ICF12L45N08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

Si1151-AB09-GMR
Brand:Silicon Labs

2702973
Brand:Phoenix Contact

VL53L3CXV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

E2S-W13-1M
Brand:Omron Automation and Safety

10217784-00
Brand:Measurement Specialties

59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

Z4D-C01
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






