Manufacturer No:BH7673G-TR
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Video ICs
Description:Video ICs VIDEO ISOLATION AMP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Isolation Amplifier |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 4.8 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SSOP-5 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation: | 540 mW |
| Product: | Video ICs |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | BH7673G |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | BH7673G |
HOT
GS12281-INE3
Brand:Semtech

GS3281-INE3
Brand:Semtech

BT816Q-T
Brand:Bridgetek

GS2970-IBE3
Brand:Semtech

LMH0346SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

BT818Q-T
Brand:Bridgetek

BH76361FV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

TW8835-LA2-CR
Brand:Renesas / Intersil

GS3470-IBE3
Brand:Semtech

TVP5147M1IPFP
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






