Manufacturer No:ADV7180KCP32Z-RL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs 10-bit 4x Oversampling SDTV Decoder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Decoder |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Operating Supply Current: | 77 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 0.83 mm |
| Interface Type: | I2C |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 440 uW |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit |
| Series: | ADV7180 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.002120 oz |
HOT
FT801Q-T
Brand:Bridgetek

FT812Q-R
Brand:Bridgetek

TW9912-NA3-CR
Brand:Renesas / Intersil

ADV7391BCPZ
Brand:Analog Devices

FT810Q-R
Brand:Bridgetek

LMH0307SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

MU82645DES S LM6B
Brand:Intel

STDP4028-AB
Brand:Kinetic Technologies

ADV7180BCP32Z
Brand:Analog Devices

TVP7002PZPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






