Manufacturer No:BT817AQ-T
Manufacturer:Bridgetek
Type:Video ICs
Description:Video ICs EVE4 graphics controller IC with ASTC ext. capacitive touch interfaces. 64 pin QFN. Automotive graded: AEC-Q100 Qualified with Device Temperature Grade 2: -40C to 105C. Tray
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bridgetek |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Capacitive Touch |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 30 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-64 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bridgetek |
| Interface Type: | SPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Video ICs |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | BT817AQ |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
HOT
MAX9406ETM+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

GS12182-INE3
Brand:Semtech

BT818Q-R
Brand:Bridgetek

ADV7180WBCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

LMH0346SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

TVP7002PZP
Brand:Texas Instruments

TW9990AT-NA1-GR
Brand:Renesas / Intersil

ADA4411-3ARQZ-R7
Brand:Analog Devices

LMH0303SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

ADV7282AWBCPZ-M
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






