Manufacturer No:TW8844-LB1-CE
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Video ICs
Description:Video ICs TW8844 Next Gen LCD Controller w/ 1080p output & MIPI-CSI2 S
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-156 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Height: | 1.4 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Length: | 20 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit |
| Series: | TW8844 |
| other: | 72 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.033016 oz |
HOT
TW9984AT-NA1-GE
Brand:Renesas / Intersil

LMH0307SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

AD724JRZ
Brand:Analog Devices

LMH1981MTX/NOPB
Brand:Texas Instruments

ADV7393WBCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

LMH0346SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

ADA4430-1YKSZ-R7
Brand:Analog Devices

BH76806FVM-TR
Brand:ROHM Semiconductor

GS12150-INE3
Brand:Semtech

FT800Q-R
Brand:Bridgetek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






