Manufacturer No:STDP4020-AD
Manufacturer:Kinetic Technologies
Type:Video ICs
Description:Video ICs DisplayPort Receiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kinetic Technologies |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | DisplayPort Receiver to LVDS/LVTTL |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 115 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFBGA-164 |
| Packaging: | Tray |
| Bandwidth: | 120 Hz 60 Hz |
| Brand: | Kinetic Technologies |
| Development Kit: | RD1-4020 RD2-4020 |
| Display Resolution - Pixels: | 1920 x 1080 2560 x 1600 2560 x 2048 |
| Interface Type: | I2C SPDIF |
| Product: | DisplayPort Receiver |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | STDP4020 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
HOT
ADV7180KCP32Z-RL
Brand:Analog Devices

BT817Q-R
Brand:Bridgetek

TW9912-NA3-CR
Brand:Renesas / Intersil

GS2985-INE3
Brand:Semtech

ADV7182BCPZ
Brand:Analog Devices
NCS2561SQT1G
Brand:onsemi

TW8835-LA2-CR
Brand:Renesas / Intersil

LMH0346MH/NOPB
Brand:Texas Instruments

TVP5150AM1IPBS
Brand:Texas Instruments

LM1881M/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






