Manufacturer No:AD724JRZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs SOIC LP/SS RGB-NTSC/PAL ENCODER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Encoder |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 33 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-16 |
| Packaging: | Tube |
| Bandwidth: | 5 MHz |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | AD724-EBZ |
| Height: | 2.35 mm (Max) |
| Length: | 10.5 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation: | 800 mW |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | AD724 |
| other: | 47 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 7.6 mm (Max) |
| Unit Weight: | 0.023492 oz |
HOT
GV7704-IBE3
Brand:Semtech

FT813Q-T
Brand:Bridgetek

FT801Q-R
Brand:Bridgetek

GS12081-INTE3
Brand:Semtech

ADV7341BSTZ
Brand:Analog Devices

ADV7280ABCPZ-M
Brand:Analog Devices

PTN3356R1BSMP
Brand:NXP Semiconductors

BT818Q-T
Brand:Bridgetek

GS2985-INE3
Brand:Semtech

GS2970-IBE3
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






