Manufacturer No:SDCIT2/8GB
Manufacturer:Kingston
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 8GB microSDHC Industrial C10 A1 pSLC Card + SD Adapter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | TLC |
| Memory Size: | 8 GB |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | Kingston |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
SDSDQAB-016G
Brand:SanDisk

CAT2A016GKHBWA00EAA0
Brand:TDK

MTC8C1084S1UC48BA1
Brand:Micron

DS1922L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MTA36ASF4G72PBZ-3G2E1
Brand:Micron

DS1971-F3+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTA18ASF2G72PDZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDAG3-016G-XA
Brand:SanDisk

DS1972-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MT8KTF51264HZ-1G9P1
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






