Manufacturer No:SDSDAA-016G
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards WD/SD 16GB Class 4 SD Card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDSDAA |
| Product: | SD Cards |
| NAND Flash Technology: | 3D NAND |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | - |
| Sustained Read: | - |
| Interface Type: | SD 3.0 |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 96 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | SDSDRH-016G |
| Unit Weight: | 0.338401 oz |
HOT
MTA18ADF2G72PZ-3G2E1
Brand:Micron

MTA8ATF2G64HZ-3G2F1
Brand:Micron

MT8KTF51264HZ-1G9P1
Brand:Micron

SDSDQAF3-016G-I
Brand:SanDisk

SDSDQAF4-032G-I
Brand:SanDisk

DS1971-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDEC-004G
Brand:SanDisk

SFSD1024N1AS1TO-I-DF-221-STD
Brand:Swissbit

MTC4C10163S1SC48BA1
Brand:Micron

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






