Manufacturer No:485PTBR
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 9PIN/TB 485CONV W/SD CTRL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Converts unbalanced RS-232 signals to balanced full or half-duplex RS-485 signals |
| Interface Type: | RS-232/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Part # Aliases: | BB-485PTBR |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
BB-485PTBR
Brand:Advantech

BP-4S-RS-R40
Brand:IEI

BB-USOPTL4-LS
Brand:Advantech

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

BB-USO9ML2-A
Brand:Advantech
DS9490R#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design

USOPTL4DR-2
Brand:Advantech

PCA-6108E-0C2E
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






