Manufacturer No:BB-485DRCI
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Triple Isolated RS-232 to RS-422/485 Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 4.9 in x 4.5 in x 1.3 in |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 48 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 8.799993 oz |
HOT
2313478
Brand:Phoenix Contact

485SD9TB
Brand:Advantech

EMUI-0D01-W1
Brand:Innodisk

PXE-13S-R51
Brand:IEI

2200001009
Brand:Basler

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design

PCI-7841
Brand:ADLINK Technology

PCI-1612C-CE
Brand:Advantech

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

BB-9SPOP2
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






