Manufacturer No:USOPTL4DR-2
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO ISOLATED 2PORT 422/485 CONVTR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USOPTL4DR |
| Product: | Converters |
| Type: | USB 2.0 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Isolated USB to RS-422/485 converter 2-port |
| Dimensions: | 3.8 in x 4.7 in x 1.2 in |
| Interface Type: | RS-422/485 USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Part # Aliases: | BB-USOPTL4DR-2 |
| Unit Weight: | 8.783217 oz |
HOT
BB-485LDRC9
Brand:Advantech

PCA-6105P5-0B2E
Brand:Advantech

BB-UHR401
Brand:Advantech

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

VDRIVE2
Brand:FTDI

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

AW24-G300
Brand:DIGI

USOPTL4DR-2
Brand:Advantech

2313465
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






