Manufacturer No:BB-USO9ML2-LS-A
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO ISOLATED RS-232 DB9M - LOCKED SERIAL #
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USO9ML2 |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 7.7 cm x 4.3 cm x 2.3 cm |
| Interface Type: | RS-232 USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
2200001009
Brand:Basler

BB-485OI9TB
Brand:Advantech

ADAM-4520-F
Brand:Advantech

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech

cPCI-3534
Brand:ADLINK Technology

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech

BB-485SD9RJ
Brand:Advantech

EP-USB-4S
Brand:DIGI

ND-6520
Brand:ADLINK Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






