Manufacturer No:2316373
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules FB-DP-RPTR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Repeaters |
| Type: | PROFIBUS DP |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Description/Function: | DP interface repeater module |
| Dimensions: | 132 mm x 100 mm x 25 mm |
| Interface Type: | PROFIBUS DP |
| Operating Supply Current: | 270 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 9.753250 oz |
HOT
BP-3S-RS-R40
Brand:IEI

ES-R-2101C-M
Brand:Connective Peripherals

DLP-USB245M-G2
Brand:DLP Design

AW02-G300
Brand:DIGI

AW24-G300
Brand:DIGI

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

2313465
Brand:Phoenix Contact

USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






