Manufacturer No:BB-UHR304
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 4-port High Retention USB Full Speed Iso. Hub
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | BB-UHR304 |
| Product: | Hubs |
| Type: | USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 16.82 cm x 8.63 cm x 3.5 cm |
| Interface Type: | USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Part # Aliases: | UHR304 |
| Unit Weight: | 1.400 lbs |
HOT
PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

BB-485SD9RJ
Brand:Advantech

VDRIVE2
Brand:FTDI

PCA-6114P12-0B3E
Brand:Advantech

BB-485SD9R
Brand:Advantech

DLP-USB245M-G2
Brand:DLP Design
PCM-3610-CE
Brand:Advantech

DS9481R-200#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

70502
Brand:Auvidea

BB-485LDRC9
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






