Manufacturer No:80362-1-L0
Manufacturer:Molex
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules XA-160M with Artix-7 FPGA DC-COUPLED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCIe Modules |
| Type: | XMC |
| Number of Channels / Ports: | 6 Port |
| Maximum Data Rate: | 1.6 Gb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | ISI |
| Interface Type: | PCIe |
| Operating Supply Current: | 3.5 A |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Tradename: | XA-160M |
| Part # Aliases: | 803621L0 |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
Ag2120S
Brand:Silvertel

ES-R-2101C-M
Brand:Connective Peripherals

PCI-10S-RS-R41
Brand:IEI

BB-USOPTL4-2P
Brand:Advantech

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

BB-9SPOP2
Brand:Advantech
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BB-9POP4
Brand:Advantech
DS9490R#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






