Manufacturer No:EMCB-200U-MP01E
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB to 2-Ch CAN Bus Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Interface Modules |
| Type: | USB to CANbus |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 1 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | CAN-bus module 2 channel USB I/F |
| Dimensions: | 50.95 mm x 30 mm x 10 mm |
| Interface Type: | CAN USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1.474599 oz |
HOT
2702006
Brand:Phoenix Contact

BB-USPTL4
Brand:Advantech
HW-FMC-XM104-G
Brand:Xilinx
R45C-B22-SQ
Brand:Banner Engineering

USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.
NX-CIF105
Brand:Omron Automation and Safety

EP-USB-8S
Brand:DIGI

BP-4S-RS-R40
Brand:IEI

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

PCA-6105P5-0B2E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






