Manufacturer No:BB-UHR401
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO USB 1 PORT ISOLATOR - 4KV RUGGED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Isolators |
| Type: | USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | 1-port rugged USB isolator |
| Dimensions: | 3.1 in x 2.1 in x 1.1 in |
| Interface Type: | USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
2200001009
Brand:Basler

301-1001-11
Brand:DIGI

EP-USB-4
Brand:DIGI
ADAM-4541-C
Brand:Advantech

301-1001-31
Brand:DIGI

BB-UH401
Brand:Advantech

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

BB-9POP4
Brand:Advantech

USB2-H-1004
Brand:Connective Peripherals
PCIe-PXIe-8638/2M
Brand:ADLINK Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






