Manufacturer No:103060001
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules reTerminal E10-1 - Expansion Board supports DC Jack/PoE/UPS Gigabit Ethernet LTE/4G/5G/LoRaWAN RS485/232 CAN SATA 2.0
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Expansion Modules |
| Type: | 4G 5G CAN Ethernet I2C LoRa/LoRaWAN LTE M.2 Microcphone mPCIe RS-232/485 SPI UART USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 56 kb/s 8 Mb/s |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 140 mm x 95 mm x 30 mm |
| Interface Type: | 4G 5G CAN Ethernet I2C LoRa/LoRaWAN LTE M.2 Microcphone mPCIe RS-232/485 SPI UART USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
HOT
DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

EMUI-0D01-W1
Brand:Innodisk

AW24-G300
Brand:DIGI

EP-USB-8
Brand:DIGI

PCI-1680U-BE
Brand:Advantech

EP-USB-8S
Brand:DIGI

SPXE-14S-R20
Brand:IEI

AW02-G300
Brand:DIGI

USBC-H-422/485-M PRO
Brand:Connective Peripherals

PCI-10S-RS-R41
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






