Manufacturer No:PCM-3641-BE
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 4-port RS-232 PC/104 com card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Serial Communication Cards |
| Type: | RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 230.4 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Advantech |
| Interface Type: | RS-232 |
| Operating Supply Current: | 200 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
BB-232OPDRI
Brand:Advantech

BB-485OPDR-HS
Brand:Advantech

SPXE-14S-R20
Brand:IEI

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech

DB9-USB-F
Brand:FTDI

BB-422PP9R
Brand:Advantech

Ag1171
Brand:Silvertel

BB-USOPTL4
Brand:Advantech

ADAM-4520-F
Brand:Advantech

PCA-6108E-0C2E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






