Manufacturer No:ADAM-4541-C
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Fiber Optic To RS-232/422/485 Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Converters |
| Type: | Fiber Optic to RS-232/422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Interface Type: | Fiber Optic RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 9.171230 oz |
HOT
BB-485SD9R
Brand:Advantech

BB-485SD9TB
Brand:Advantech

VDRIVE2
Brand:FTDI
R45C-B22-SQ
Brand:Banner Engineering

Ag1171S
Brand:Silvertel

902-0132-000
Brand:ROBOTIS

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI

BB-UHR304
Brand:Advantech

BB-USOPTL4-2P
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






