Manufacturer No:902-0132-000
Manufacturer:ROBOTIS
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules U2D2_INT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROBOTIS |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-485 TTL UART |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 6 Mb/s |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Brand: | ROBOTIS |
| Dimensions: | 48 mm x 18 mm x 14.6 mm |
| Interface Type: | Serial |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Unit Weight: | 3.224040 oz |
HOT
Ag1171S
Brand:Silvertel

PXE-13S-R51
Brand:IEI

BB-485OPDR
Brand:Advantech

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

PCI-1612C-CE
Brand:Advantech

AW24-G300
Brand:DIGI

EP-USB-8S
Brand:DIGI

DS9481R-200#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BB-UH401-2KV
Brand:Advantech

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






