Manufacturer No:EMUC-B202-W2
Manufacturer:Innodisk
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB to dual Isolated CANbus J1939
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Innodisk |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | USB 2.0 to CANbus 2.0B |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 1 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Innodisk |
| Description/Function: | CAN-bus J1939 |
| Dimensions: | 50.9 mm x 30 mm x 8.35 mm |
| Interface Type: | CAN mPCIe USB 2.0 |
| Operating Supply Current: | 665 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
301-1010-74
Brand:DIGI

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

IONMM
Brand:Lantronix

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

2702668
Brand:Phoenix Contact

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

90655-0-L0
Brand:ISI
NX-CIF105
Brand:Omron Automation and Safety

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

EP-USB-4
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






