Manufacturer No:BB-422PP9R
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules PORT PWR 9PIN 232/422 CONV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 2.4 in x 1.3 in x 0.66 in |
| Interface Type: | RS-232/422 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1.599999 oz |
HOT
HP-USB-14
Brand:DIGI

BB-485PTBR
Brand:Advantech

ES-R-2101C-M
Brand:Connective Peripherals

BB-232LPTTL
Brand:Advantech
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

90655-0-L0
Brand:ISI

EP-USB-4
Brand:DIGI

BB-USOPTL4-LS
Brand:Advantech

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

70502
Brand:Auvidea
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






