Manufacturer No:FT-MOD-4232HUB
Manufacturer:FTDI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB Hi-Speed Serial/Hub Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | FTDI |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | FT4232 |
| Product: | Hubs |
| Type: | USB 2.0 to UART/JTAG/SPI/I2C |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | FTDI |
| Dimensions: | 75.04 mm x 23.37 mm x 19.9 mm |
| Interface Type: | I2C JTAG SPI UART USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOTNX-CIF105
Brand:Omron Automation and Safety

BB-485SD9R
Brand:Advantech

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech

BB-UHR304
Brand:Advantech

AW24-G300
Brand:DIGI
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

90655-0-L0
Brand:ISI

BB-232OPDR
Brand:Advantech
USB-4622-CE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






