Manufacturer No:BB-485OPDRI
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Triple Isolated RS-485/422 DIN Rail Repeater
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Repeaters |
| Type: | RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 4.9 in x 4.5 in x 1.3 in |
| Interface Type: | RS-422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 48 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 7.839994 oz |
HOT
BB-485USBTB-2W-A
Brand:Advantech

PXE-13S-R51
Brand:IEI

EP-USB-8
Brand:DIGI

BP-3S-RS-R40
Brand:IEI

BB-UH401
Brand:Advantech

301-1001-31
Brand:DIGI

USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.

PCA-6108E-0C2E
Brand:Advantech

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech

485PTBR
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






