Manufacturer No:EMUI-0D01-W1
Manufacturer:Innodisk
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 32bit Digital I/O
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Innodisk |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | DIO |
| Product: | Converters |
| Type: | USB 2.0 to DIO |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Innodisk |
| Dimensions: | 30 mm x 50.9 mm x 8.2 mm |
| Interface Type: | DIO mPCIe USB 2.0 |
| Operating Supply Current: | 35 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOTHW-FMC-XM104-G
Brand:Xilinx

ADAM-4520-F
Brand:Advantech

PCM-3641-BE
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

ES-R-2101C-M
Brand:Connective Peripherals

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
PCM-3610-CE
Brand:Advantech

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

9441500000
Brand:Weidmuller

301-1001-11
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






