Manufacturer No:ADAM-5056D-AE
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch DO Module w/ LED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 30 V |
| Output Voltage: | 30 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | Isolated |
| Series: | ADAM-5056/5057 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 4.232875 oz |
HOT
WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

1088129
Brand:Phoenix Contact

1315650000
Brand:Weidmuller

2701813
Brand:Phoenix Contact

WISE-4220-A
Brand:Advantech

ADAM-6022-A1E
Brand:Advantech

PROTOD21G
Brand:Industruino
OAC-24A
Brand:TE Connectivity

ADAM-6060-D
Brand:Advantech

WISE-4010LAN-B
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






