Manufacturer No:2702495
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IB IL AI 4/I/4-20ECO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Case Color: | Green |
| Termination Style: | Spring Cage |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | IB IL AI 4/I/4-20-ECO |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
G7TC-OC08-1 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

OAC-5A
Brand:TE Connectivity

ADAM-5056D-AE
Brand:Advantech

2009360000
Brand:Weidmuller

PCI-1730U-BE
Brand:Advantech

WISE-4012-AE
Brand:Advantech

1052429
Brand:Phoenix Contact
ADAM-4069-B
Brand:Advantech

2901540
Brand:Phoenix Contact

WISE-S214-A
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






