Manufacturer No:1087082
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL P EX IS AO4 HART 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 19.2 V DC to 30 V DC |
| Input Current: | 160 mA |
| Output Current: | 99 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
HOT
1550070000
Brand:Weidmuller

WISE-4060-B
Brand:Advantech

WISE-4010LAN-B
Brand:Advantech

2750798
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4117-C
Brand:Advantech

2878696
Brand:Phoenix Contact

2901540
Brand:Phoenix Contact

1052416
Brand:Phoenix Contact

ADAM-5056S-AE
Brand:Advantech

2731571
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






