Manufacturer No:1315250000
Manufacturer:Weidmuller
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules UR20-16DO-P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Current: | 8 A |
| Output Type: | Digital |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Weidmuller |
| Series: | UR20 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | u-remote |
HOT
WISE-4012-AE
Brand:Advantech

2009360000
Brand:Weidmuller

WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

HSL-AI16AO2-M-VV
Brand:ADLINK Technology
WISE-4050-B
Brand:Advantech

1315650000
Brand:Weidmuller

2901535
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6350-A1
Brand:Advantech

GRT1-AD2
Brand:Omron Automation and Safety
ADAM-4017+-F
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






